WhatsApp Image 2019-11-20 at 19.52.24.jp

                                                                               Yöneten / Dekor Tasarım: Berna Adıgüzel
 

EĞİTİM: 
İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, Doktora
Bilkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, Lisans
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı, Lisans Terk

 

ÖDÜLLER VE ADAYLIKLAR

Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri: Yardımcı Rolde En İyi Kadın ‘Nora - Bir Bebek Evi’, Bedia Muvahhid Özel Ödülü, Üniversiteler Arası 11. İstanbul Tiyatro Festivali En İyi Dekor Tasarımı ‘Jacques ile Efendisi’, 15. Sadri Alışık Ödüllerinde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Adayı ‘Hizmetçiler’, MSM ve Beşiktaş Belediyesi Tiyatro Öğrencileri Buluşması En İyi Kadın Oyuncu ‘Erdem’ (Georg Büchner’in Woyzeck-Danton’un Ölümü ve Leonce ile Lena oyunlarından kolaj çalışması)
 

OYNADIĞI OYUNLAR: 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ‘Nora - Bir Bebek Evi’ – ‘Vişne Bahçesi’ – ‘Alemdar’ – ‘Kadınlar Savaş Komedi’ – ‘Hizmetçiler ‘ – ‘İstanbul Efendisi’- ‘Fareli Köyün Kavalcısı’ – ‘Bir Deniz Masalı’ – ‘Tersine Dünya’ – ‘Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ – ‘Leyla ile Mecnun’ – ‘Oyun Nasıl Oynanmalı’ – ‘Çiçekleri Sarıkıza Yedirdim’ – ‘Şeytanlar’ – ‘At’ – ‘Yer Demir Gök Bakır’ – ‘Roberto Zucco’ – ‘Erdem’ (Georg Büchner’in Woyzeck-Danton’un Ölümü ve Leonce ile Lena oyunlarından kolaj çalışması) – ‘Mikadonun Çöpleri’ – ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ – ‘Asiye Nasıl Kurtulur’ – ‘Çılgın Dünya’

 

YÖNETTİĞİ OYUNLAR:

‘İnsanlar Mekanlar Eşyalar’ – ‘Tersine Dünya’ – ‘Dedektif Köpek Cash’ – ‘İnsanlar ve Hayvanlar’ – ‘Yaşlı Kadının Ziyareti’ – ‘Bahar Noktası’ – ‘Jaques ile Efendisi’ – ‘Ufak Bir Hata’ – ‘Gölge Ustası’ – ‘Aşk Derken (William Shakespeare’in “Size Nasıl Geliyorsa” ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyunlarından kolaj çalışması) – ‘Sevgili Doktor’ – ‘Keşanlı Ali Destanı’

 

EĞİTMENLİK DENEYİMİ 

‘Koç Üniversitesi- Tiyatro Kulübü’ – ‘Yeditepe Üniversitesi -Tiyatro Kulübü’ – ‘İstanbul Üniversitesi-Tiyatro Bölümü:  Oyunculuk’ – ‘Hacettepe Üniversitesi-Tiyatro Bölümü: Oyunculuk / Ses ve Konuşma’ – ‘Bilkent Üniversitesi- Tiyatro Bölümü: Ses ve Konuşma’ – ‘Gazi Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü’

 

WhatsApp Image 2019-11-20 at 19.52.22.jp

                                                                                                             Moss:  İsmet Üstekin

1946 yılında İstanbul’da doğan sanatçı 1967-1971 yılları arasında, Muhsin Ertuğrul’un önderliğinde, Ayla Algan, Beklan Algan, Haldun Taner, Melih Cevdet Anday, Nureddin Sevin, Halil Bedii Yönetken ve yurt dışından gelen yabancı eğitmenlerin de ders verdiği LCC (Language and Culture Center) Tiyatro okulunda eğitim gördü.

 

LCC Tiyatrosu’nda Marat-Sade oyununda oynadı. Daha sonraki yıllarda, Bakırköy Halkevi, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Devekuşu Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Şan Tiyatrosu, İstanbul Sanat Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul ve Tiyatro Kedi’de sahnelenen oyunlarda oynadı.

Tiyatronun yanı sıra fotoğraf ve resim çalışmalarına devam etmektedir. Yağlı boya, pastel resim ve Fotores adını verdiği dijital resim çalışmalarını İstanbul ve Anadolu’da sergiledi.

Sinema filmleri ve TRT’nin siyah beyaz yayın döneminden başlayarak günümüze kadarki süreçte televizyon filmleri ve dizilerde oynadı.

Sadri Alışık Akademi ve PeramArt Ali Sunal Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk dersleri verdi.

WhatsApp Image 2019-11-20 a,t 19.52_edit

                                                                                                 Emmet: Ahmed Saka

8 Ocak 1989' da Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde doğdu.. 2007 yılında Marmara üniversitesi Radyo, Sinema ve TV bölümünde öğrenime başladı. Aynı sene Marmara üniversitesi Mizah Kulübü ve Mimikomedi tiyatrosu ile çalışmaya başladı.

 

2008 senesinde oynadığı Miletos Güzeli'ndeki Davos rolü ile İ.B.B. Kültür A.Ş. 6. Amatör Tiyatrolar Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.. 2012 yılında İ.B.B. 10. Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne "Masanın Altında" oyunu ile katıldı ve Gritzka rolü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne sahip oldu.

 

Birçok amatör ve profesyonel tiyatro oyununda yer aldı. Yine aynı şekilde reklam ve film çalışmalarında yer aldı. 2017 yılında Haliç Üniversitesi Oyunculuk Yüksek Lisans bölümüne giren Ahmed Saka aynı sene Candaş Çetinkaya ile birlikte seksendokuz'u kurdu ve ilk oyunları Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor oyununda Filippo rolü ile yeni bir serüvene başladı

WhatsApp Image 2019-11-20 pat 19.52_edit

                                                                                               Dressler: Candaş Çetinkaya

4 Temmuz 1989 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi / Tiyatro, Yeditepe Üniv. Sinema TV Lisans derecesi mezunu ve Haliç Üniv. Tiyatro Yüksek Lisans Terk ( Tez Aşamasında). Birçok amatör ve profesyonel tiyatro çalışmalarında ve sinema, televizyon projelerinde bulundu. Mekan Artı'da Kök, Bizde Yok, O'ndan Sonra adlı projelerde oyuncu olarak yer aldı.
2012 yılında "Bizde yok" oyunuyla İKSV Tiyatro Festivali'nde oynadı.

 

Üç yıl Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü başkanlığı görevini yürüttü. 2011 yılında aynı ekipte Arda Öztürk'ün yönettiği, "Ayak Bacak Fabrikası" oyunuyla, 9. Üniversiteler arası Tiyatro Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu", 2012 yılında ise Engin Alkan'ın yönettiği "Vişne Bahçesi" oyununda Firs rolüyle 10. Üniversiteler arası Tiyatro Festivali'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini kazandı.

 

2015 yılında Mekan Artı Çemberli Taş Sahnesi'nin yürütücü ekibinde yer alıp, mekan yöneticiliği yaptı. Yine 2015 yılında Tuna Erlat'ın yönetmenliğini yaptığı ve Londra'da çekilen "Orange Tree" filminde Mehmet rolünü oynadı. Çağan Irmak, Murat Düzgünoğlu, Ufuk Tan Altunkaya gibi yönetmenlerle çalıştı. Seksendokuz'u Ahmed Saka'yla birlikte 2017 yılında kurdu. Ve ilk oyunları "Küçük bir iş için yaşlı bir palyaço aranıyor" oyununda Nicollo rolünü üstlendi.