"Küçük Bir İş İçin
Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor" Ekibi

Ahmed Saka

8 Ocak 1989' da Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde doğdu.. 2007 yılında Marmara üniversitesi Radyo, Sinema ve TV bölümünde öğrenime başladı. Aynı sene Marmara üniversitesi Mizah Kulübü ve Mimikomedi tiyatrosu ile çalışmaya başladı.. 2008 senesinde oynadığı Miletos Güzeli'ndeki Davos rolü ile İ.B.B. Kültür A.Ş. 6. Amatör Tiyatrolar Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.. 2012 yılında İ.B.B. 10. Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne "Masanın Altında" oyunu ile katıldı ve Gritzka rolü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne sahip oldu. Birçok amatör ve profesyonel tiyatro oyununda yer aldı. Yine aynı şekilde reklam ve film çalışmalarında yer aldı. 2017 yılında Haliç Üniversitesi Oyunculuk Yüksek Lisans bölümüne giren Ahmed Saka aynı sene Candaş Çetinkaya ile birlikte seksendokuz'u kurdu ve ilk oyunları Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor oyununda Filippo rolü ile yeni bir serüvene başladı..

Oyuncu / Kurucu

Candaş Çetinkaya

4 Temmuz 1989 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi / Tiyatro, Yeditepe Üniv. Sinema TV Lisans derecesi mezunu ve Haliç Üniv. Tiyatro Yüksek Lisans öğrencisidir. Birçok amatör ve profesyonel tiyatro çalışmalarında ve sinema, televizyon projelerinde bulundu. Mekan Artı'da Kök, Bizde Yok, O'ndan Sonra adlı projelerde oyuncu olarak yer aldı. 2012 yılında "Bizde yok" oyunuyla İKSV Tiyatro Festivali'nde oynadı. Üç yıl Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü başkanlığı görevini yürüttü. 2011 yılında aynı ekipte Arda Öztürk'ün yönettiği, "Ayak Bacak Fabrikası" oyunuyla, 9. Üniversiteler arası Tiyatro Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu", 2012 yılında ise Engin Alkan'ın yönettiği "Vişne Bahçesi" oyununda Firs rolüyle 10. Üniversiteler arası Tiyatro Festivali'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini kazandı. 2015 yılında Mekan Artı Çemberli Taş Sahnesi'nin yürütücü ekibinde yer alıp, mekan yöneticiliği yaptı. Yine 2015 yılında Tuna Erlat'ın yönetmenliğini yaptığı ve Londra'da çekilen "Orange Tree" filminde Mehmet rolünü oynadı. Çağan Irmak, Murat Düzgünoğlu, Birgül Ulusoy, Ufuk Tan Altunkaya gibi yönetmenlerle çalıştı. Seksendokuz'u Ahmed Saka'yla birlikte 2017 yılında kurdu. Ve ilk oyunları "Küçük bir iş için yaşlı bir palyaço aranıyor" oyununda Nicollo rolünü üstlendi. 

Oyuncu / Kurucu

Utku Arslan

1991 yılında İstanbul'da doğdu. 2011 yılında Trt Çok Sesli Gençlik Korosuna şecildi ve bir sezon bu ekiple koristik yaptı. 2012-2013 sezonlarında Kumbaracı50 sahnesinin teknik görevlerinde ve oyunlarda asistan olarak görev aldı. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. 2014'de Oyuncu Tayfası ekibinde ilk profesyonel oyunu olan Galiba Öldüm oyununda ana karakter olrak rol aldı. Daha sonraki yıllarda aynı ekiple devam ederek Aday ve Fehim Paşa Konağı  adlı  oyunlarda oynadı. Eğitimi sırasında Micheal Chekhov oyunculuk atölyesi, Yiğit Sertdemir Oyun Yazamama atölyesi ve Güray Dinçol'un Fiziksel Tiyatro ve Clown atölyesine katıldı. 2016-2017 sezonunda Bilge Aşçı ve Çınarın Hikayesi adlı çocuk oyununda Toprak karakterini canlandırdı. Bu oyun Direklerarası Seyircileri 6. Çocuk Oyunları Ödülleri'ne layık görüldü. Halen Yeditepe Üniversitesi'ndeki eğitimine son sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir. Seksendokuz'un Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor oynunda Peppino rolünü üstlenmektedir.

Oyuncu

Arda Öztürk

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Tam burslu olarak kazandığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. 2011 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans programını “Oyunculukta Eleştirel Bir Yaklaşım ve Bir Model Önerisi” başlıklı tezi ile tamamladı. 2005 yılından itibaren İstanbul Devlet Tiyatrosu ve çeşitli özel tiyatrolarda oyuncu olarak görevler aldı. 2004 yılından bu yana hem tiyatro dersleri verdiği hem de yönetmenlik yaptığı Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nde Savaş Baba, Kadınlar Savaşı, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Oyun Nasıl Oynanmalı, Tanrı ve Ayak-Bacak Fabrikası oyunlarını yönetti. 2011 yılında yönettiği Ayak-Bacak Fabrikası oyunu ile 9. Üniversitelerarası İstanbul Tiyatro Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’ne layık görüldü. (Oyun ayrıca, En İyi Oyun dahil 5 ödülün de sahibi oldu) Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Kulübün’ün dışında Eureko Sigorta ve bazı özel kuruluşlarda diksiyon, vücut dili, oyunculuk dersleri vererek oyunlar sahneledi. 2011 yılında üniversite tiyatrosunda birlikte çalışmış olduğu arkadaşları ile yarı-profesyonel bir topluluk olan Turnusol’un kurucu ekibinde yer aldı ve Turnusol ile Fernando Arrabal’ın Piknik ve Gogol’den uyarlanan Burun oyunlarını sahneye koydu. Arda Öztürk, akademik kariyerine Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde asistan ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde doktora öğrencisi olarak devam etmekte, tiyatro faaliyetlerini ise Versus ve Seksendokuz ekipleri ile sürdürmektedir.

Yönetmen / Sahne Tasarımı

Arda Bozada

3 Temmuz 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 4 yaşında artistik cimnastik branşıyla tanıştı 10 yıl profesyonel cimnastikçi olarak eğitim hayatına devam etti. Hali hazırda milli hakem olarak cimnastik hayatında yer almaya devam ediyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde temel oyunculuk eğitimi alan Arda Bozada, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve TV bölümünden mezun oldu. Eğitim süresi boyunca birçok oyun ve performansta yer aldı. Üniversite bünyesindeki Sahne Sanatları bölümünden dersler alarak Berrak Yedek, Nihal Koldaş, Aylin Kalem gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Çağdaş Drama Derneği'nde yaratıcı drama eğitimiyle birlikte kurum bünyesinin doğaçlama ve forum tiyatro ekiplerinde yer aldı. 2012 yılında 1 hafta boyunca kesintisiz sanat etkinliğiyle Guiness Rekorlar Kitabı’na giren

 projede ekibiyle sahne aldı. 2015 yılında Celal Mordeniz ve Erdem Şenocak yönetiminde "Hareket Eylem Diyalog” atölyesine, 2016 yılında da çağdaş Butoh dansı eğitmeni Katsura Kan ve performans sanatçısı Fulya Peker’in Butoh atölyesine katıldı ve performans sergiledi. 

2015 yılında Sezen Aksu’nun hikayesinden yola çıkarak Emre Çelik tarafından sahneye konulan Türkiye’nin en büyük çocuk müzikali olan “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osmanbey’e Karşı” oyunun Ebru Atay Arslan’la birlikte turne koordinatörlüğünü üstlendi. Şu an Meltem Cumbul’la Eric Morris Tekniği üzerine çalışmaya devam ediyor.

Genel Koordinatör

Noyan Ayturan

11 Ağustos 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Fizik lisansının ardından tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji bölümünde yüksek lisans yaptı. Londra’daki Theater de l’Ange Fou - International Shool of Corporeal Mime okulunda E. Decroux’un asistanları Steven Wassan ve Corinne Soum’dan bedensel mim eğitimi aldı. Türkiye’de Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı. Academie Fratellini’nin Türkiye’de Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği çağdaş sirk ve sokak sanatları atölyelerinde Vincent Berhault, Francis Albiero, Guillaume Bertrand ve Valérie Lamielle’den jonglörlük, clown, akrobasi dersleri aldı. İstanbul Üni. Dev. Kons. Pantomim Sanat Dalı’nın ilk mezunları arasında yer aldı ve hemen ardından aynı kurumda öğretim görevlisi olarak devam etti. Haliç, Yeditepe ve Yeni Yüzyıl üniversitelerinin oyunculuk bölümlerinde akrobasi, hareket, mim ve eskrim dersleri verdi. 2003-2010 arası çalıştığı sokak tiyatrosu topluluğu Anatole Sokak Oyuncuları ile birçok oyunda ve sokak performansında yer aldı. 2014 yılında yazıp yönettiği Vagon oyunu İstanbul Alternatif Tiyatrolar Festivali’nde sergilendi. 2017 yılında yönetmenliğini Emin Fırat Övür’ün üstlendiği Anadolu Masalları isimli uzun metraj filmde rol aldı.

Reji Danışmanı

Seçil Elçin

1991 yılında Mersin’de doğdu. 2017’de Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2015-2017 arasında Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı. 2014 yılında yazdığı Konuşmalarımız Kayıt Altına Alınmaktadır oyunuyla Beyrut’da Lübnan Amerikan Üniversitesi’nin düzenlediği festivale katıldı. 2015-2016 yılında Inıshmaan’ın Sakatı’nda ve 2016-2017 yılında Kırgınlar Evi’nde oynadı. Tiyatro Bölümü mezuniyet projesi olan Kırgınlar Evi oyunu Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’nde “En İyi İkinci Oyun” ödülüne layık görüldü. 2017 yılında Studio Oyuncuları Oyunculuk Atölyesi çalışma grubu gösterisi olan Oyun Bende’de oynadı. 

Koordinasyon

Mehmet Dinler

1993'te Denizli'de doğdu. Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nü bitirdi. Şu anda Yeditepe Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını sürdürmektedir. Lise ve üniversite eğitimi süresince amatör olarak tiyatro oyunculuğu yaptı. 2015'te İkincikat Tiyatro'da reji asistanlığı görevine başladı. Eyüp Emre Uçaray'ın yönettiği İki Kardeş ve Yan Odada oyunlarında reji asistanı ve teknik destek elemanı olarak çalıştı. 2016'da İkincikat Tiyatro'nun Zemin Kat atölyesinde oyunculuk eğitimi aldı. 2015 yılında "Öğrenci Kısa Filmleri İçin Oyuncu Yetiştirmek" amacıyla Yeditepe Sinema Kulübü'nde Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi vermeye başladı. Yine kulübün eğitim projelerine senaryo desteği sağladı. 2014'te Ekranella'da televizyon eleştirileri yazmaya başladı. Ekranella 2014 Televizyon Yıllığı isimli kitabın hazırlanışında görev aldı. Günümüzde Ekranella dışında Radyo Zımbırtı'da tiyatro ve sinema yazıları yazmaya devam eden Mehmet Dinler, tiyatro hayatına seksendokuz çatısı altında devam ediyor.

Yönetmen Yardımcısı

Hiba İbrahim

1989 yılında Beyrut’da doğdu. Lebanese American University’de İç Mimarlık Bölümü’nde okudu. Üniversite tiyatrosunda birçok oyunda oyuncu ve dekor tasarımcısı olarak görev aldı. Leila Dabaghi‘den uzun yıllar şan dersi aldı ve kilise korolarında soprano olarak görev aldı. Ziad el Rahbani ve Hat Lanshouf ile birçok konserde sahne aldı. El Medine Tiyatrosu’nda Mejnoun Yehke oyununda rol aldı. Tiyatro Turnusol’de Burun oyununun kostüm tasarımını üstlendi. 2015 yılında İstanbul’a gelen Hiba Öztürk, tiyatro faaliyetlerini Versus ve Seksendokuz ekipleri ile sürdürmektedir.

Afiş & Sahne Tasarımı

Merih Süalp

Kostüm Tasarım

Murat Efe

Dekor

Kaan Kara

24 Şubat 1994 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencisi. Tiyatro eğitimine ilk olarak 2012 yılında Cantuğ Turay ve Begüm Topçu Turay'ın Ritüel Sanat Merkezi'nde başladı. Tiyatro Kafe'de oyun ve mekan asistanlığı yaptı. Tiyatro Kafe'nin "Çizmeli Kedi", "Çiçeğim Solmasın" ve "Elmanın Yarısı" çocuk oyunlarında rol aldı. Bu sırada arkadaşlarıyla beraber Actorist Tiyatro'yu kurdu ve bu tiyatroda "Soyulduk" oyununda rol aldı. Konservatuvara hazırlık eğitimini Atak Sahne Sanatları Atölyesi'nde; Murat Atak, Ayşe Atak, Sinan Pekinton, Adnan Erbaş gibi sanatçılarla çalıştı. Murat Atak'tan oyunculuk eğitiminin yanı sıra "Ses ve Diksiyon Kullanımı" üzerine eğitimler aldı. 2015 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda "Kösem Sultan" ve "Bir Ince Sızı Nisan 1915" oyunlarında rol aldı. 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazandı. 2016 yılında "Michael Chekhov Europe Acting Training" workshopuna katıldı ve eğitimine devam ediyor. 2017 yılında okulunun son sınıf projesi olan ve Tolga Yeter'in yönettiği "Kırgınlar Evi" oyununda görev aldı. Aynı yıl içerisinde Tiyatro Seksendokuz ile tanıştı ve "Küçük Bir Iş Için Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor" oyununda 4. Adam rolünü üstlendi.

Oyuncu / Teknik

Please reload